top of page

Teslimat ve İade

TESLİMAT VE İADE

 

İnternet sitesinden alışveriş yapan müşterilerimizin güvenliğini ön planda tutmakta ve e-ticaret sitemiz üzerinden siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmekteyiz. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-postanın size yollanması gereklidir.

 

e-ufix.com'dan yaptığınız alışverişler, fiziksel yapısına göre İstanbul içine onay e-postasını takip eden 1 ila 3 iş günü içerisinde, İstanbul dışındaki tüm şehirlere onay e-postasını takip eden 1 ila 4 iş günü içerisinde, şirket araçlarımız veya anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından ulaştırılır. Satın alınan ürün/hizmet yapısına göre teslim süresi değişebilir veya fiziksel teslimat gerektirmeyebilir.

 

Hafta Sonu Siparişleri

Cuma günü öğlen 12.30'dan önce verilen siparişler, aynı gün kargoya verilir. Cuma günü 12.30'dan sonra verdiğiniz tüm siparişler, takip eden Pazartesi günü işleme alınacağından ötürü, elinize Salı gününden önce ulaşamayabilir. Cumartesi ve Pazar günleri kargoya ürün teslimi yapmamaktayız.

 

Adres Bilgileri

Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi tamamen açık yazınız. Adresinizin tarif bilgilerini de yazabilirsiniz. (Örnek: Postanenin yanından girince üçüncü sokak vs.)

 

Hatalı / Eksik Siparişler

Teslim aldığınız paketi lojistik elemanımızın veya kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz.

 

İade Süresi

Genel olarak satın aldığınız ürünleri paketi açmadan ve tahrip etmeden, aktivasyon numarası kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi 14 günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.

 

İade Şartları Nelerdir?

İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde eksiksiz olarak olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

- Ürünün faturası,

- İade formu,

- 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, aktivasyon kodu ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 

Bize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 45 gün içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.

 

Nasıl İade Edilir?

Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi Ürün İade formunu doldurarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen paket ile birlikte gelen iade formunu doldurarak ürünü tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya e-posta yoluyla iletilecektir. Firmamıza gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.

 

7 günlük süre içerisinde ürünün iade edilebilmesi için Genel İade Şartlarına ek olarak aşağıdaki şartlara dikkat edilmesi gerekmektedir:

- Ürünün koruma barkodunun çıkarılmamış olması ve aktivasyon numarasının aktif olmaması gerekmektedir.

- Online Alışverişlerde ürünün orjinal kutusu ile ambalajının eksiksiz ve hasarsız olması şarttır.

 

Önemli Güvenlik Unsurları

İnternetten alışveriş yaparken bildiğiniz firmaları tercih edin. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. İnternet sitesinde firmanın açık adres ve telefon bilgilerinin yer almasına dikkat edin. Bilmediğiniz bir firmadan alışveriş yapacaksanız, alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin.

 

Satış İptali

Siparişlerinizin iptalini, tarafımızca kargoya teslim edilmeden önce yapabilirsiniz. Şayet ödeme yaptıysanız, ödemeniz iade edilecektir. Ürün kargoya verildiyse iptal işlemi yapılamamaktadır. Ancak kurallara uygun bir şekilde iade işlemi yapabilirsiniz.

 

Faturalandırma

E-ticaret sitemiz üzerinden yapılan siparişlerin faturaları, günlük TCMB Döviz Satış kuru baz alınarak Türk Lirası olarak düzenlenmektedir. Faturalarınız elektronik olarak e-posta adresinize yollanmaktadır.

bottom of page